Obama: Wszyscy jesteśmy Polakami


- W takich chwilach wszyscy jesteśmy Polakami - powiedział prezydent USA Barack Obama podczas rozpoczętego w poniedziałek szczytu nuklearnego w Waszyngtonie, nawiązując do tragedii narodowej w Polsce.

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) wygrał konkurs pchnięcia kulą w 17. mityngu European Athletics w Tallinie. We Włoszech należy przeprowadzić referendum w sprawie budowy minaretów, takie jakie odbyło się w Szwajcarii - uważa prorządowy włoski dziennik "Il Giornale". W niedzielnym referendum ponad 57 proc. Szwajcarów poparło zakaz budowy minaretów, co spotkało się z ostrą krytyką. Większość włoskich dziennikarzy protestuje przeciwko przyjętej w czwartek przez Senat i odesłanej do prac w Izbie Deputowanych ustawie, która zabrania mediom publikowania objętych tajemnicą sądową materiałów uzyskanych z podsłuchów telefonicznych.Szef komisji ds. międzynarodowych Dumy Konstantin Kosaczow powiedział dziś, że wypowiedzi polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego na temat rozmieszczenia na terenie Polski wojsk NATO "są całkowicie nie do przyjęcia" i mogą doprowadzić do ochłodzenia stosunków rosyjsko-polskich. Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych znów trafił do szpitala. Dick Cheney został hospitalizowany po tym, jak się źle poczuł. Niebawem w laboratorium może powstać zupełnie nowe życie. Naukowcy potrafią już bowiem stworzyć od podstaw sztuczny genom - pisze "Rzeczpospolita".

Dziewięciomiesięczne bliźniaczki zaatakował w Londynie lis. Dzieci leżały w swoich łóżeczkach na parterze domu. Obie dziewczynki mają pogryzione ręce, a jedna doznała także urazu głowy - poinformował Scotland Yard.

Czy można przegrać wszystko w kilka pierwszych tygodniach nowego sezonu?! Przykład Lecha Poznań pozwala nam to uzmysłowić... Stany Zjednoczone doradzają właścicielom greckich statków handlowych by uzbroili swoje załogi - poinformował w czwartek amerykański Departament Stanu (DS) w raporcie powstałym po spotkaniu przedstawicieli greckich armatorów i doradców z DS.

John McEnroe i Jimmy Connors grali w tenisa, jak za dawnych lat, podczas wielkoszlemowego turnieju US Open (z pulą nagród 21,6 mln dol.). Dwaj legendarni leworęczni zawodnicy - "straszny" Mac i dzielny Jimmbo odbijali tym razem piłki nie na Arthur Ashe Stadium, lecz na korcie numer 4. W najbliższą niedzielę, w dniu polskich wyborów prezydenckich, na Litwie będzie działał tylko jeden lokal wyborczy - w siedzibie wydziału konsularnego ambasady polskiej w Wilnie. Rozpoczęła się sprzedaż 350 000 pojedynczych biletów na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Barcelonie (27 lipca-1 sierpnia). Można je nabyć (od 3 do 150 euro) nie wychodząc z domu, przez internet, a następnie wydrukować i okazać przy wejściu na stadion.W Chinach znajduje się tajemnicze, olbrzymie "cmentarzysko" kości dinozaurów. Być może był to ostatni przyczółek tych zwierząt na Ziemi podczas wielkiego wymierania 65 mln lat temu - informuje "Washington Post". Europa oferuje Stanom Zjednoczonym pomoc w walce z katastrofalnym wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej. Komisja Europejska poinformowała w piątek, że na prośbę władz amerykańskich UE wyśle sprzęt, służący do powstrzymywania plamy ropy. Serbia intensywnie poszukuje dowódcy sił Serbów bośniackich z czasów wojny w Bośni i Hercegowinie gen. Ratko Mladicia i przywódcy Serbów chorwackich Gorana Hadżicia - zapewnił w prezydent Boris Tadić po spotkaniu w Belgradzie z głównym prokuratorem międzynarodowego trybunału ds. zbrodni wojennych w b.Jugosławii Serge'em Brammertzem.

Łukaszenka: Rosja nie wytrzymuje z nami konkurencji


Chociaż formalnie Białoruś i Rosja to sojusznicy, to Alaksandr Łukaszenka nie przepuszcza okazji, by wbić szpilę rosyjskim przyjaciołom. Tym razem sprowokowało go do tego spotkanie prezydenta Dmitrija Miedwiediewa z białoruskimi dziennikarzami.

Katastrofa "Newskiego Ekspressu". Są zabici i ranni


Dziesięć osób nie żyje, a co najmniej 130 osób zostało rannych w katastrofie rosyjskiego pociągu relacji Moskwa-Petersburg. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku.

Zestaw par i terminarz 1/2 finału ekstraklasy koszykarek


KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. zmierzy się w półfinale mistrzostw Polski z CCC Polkowice, a Lotos Gdynia w drugiej parze zagra z Energą Toruń. Rywalizacja o medale rozpoczyna się we wtorek. Największą niespodzianką jest udział w tej fazie play off zespołu CCC.

Radwańska z Suarez-Navarro na otwarcie spotkania


Agnieszka Radwańska zagra z Carlą Suarez-Navarro w sobotnim meczu (o godz. 13.00) otwierającym spotkanie play off Polska - Hiszpania w sopockiej hali SKT, którego stawką jest utrzymanie w Grupie Światowej II tenisowych rozgrywek o Fed Cup.

Chiny: Pogłębia się nierównowaga demograficzna


W Chinach pogłębiła się w zeszłym roku nierównowaga demograficzna - wśród zarejestrowanych noworodków na każde 100 dziewczynek było 119 chłopców - wynika z danych statystycznych, które publikuje w piątek prasa chińska.

nasze gabinet organizuje gram szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne także zielsko szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na ustawienie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy nasze kancelaria organizuje maryśka szkoły plus wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne również trawka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na rozstawienie zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe i tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne plus

tanie wycieczki szkolne

marycha szkoły na każdą kasa także wewnątrz dowolnym regionie Lokalny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego wycieczki pouczający jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne również trawa szkoły na każdą środki pieniężne plus wewnątrz dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego